Kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej - oberki, polki, mazurki, podróżniaki destymflandzkie, janowskie, lubelskie, radomskie.
wtorek, 13 maja 2008
Muzyka Kapeli Gaców

Na youtube pojawiły się cztery filmiki z występu Jana i Stefana Gaców z Przystałowic Małych podczas Festiwalu Współczesnej Kultury Tradycyjnej REMIZA, Wrocław 2008.

wiązanka polek

wiązanka oberków
wiązanka oberków 2
jeszcze raz oberki

więcej o Festiwalu www.festiwal2008.cmt.art.pl
więcej o kapeli tutaj

21:24, edward_dziobak , multimedia
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 maja 2008
Polka drygana i oberek - tańczą Janina Chmiel i Bronisław Rawski

A myślałem, że przez jakiś czas nie będzie co pisać wiosna i wogóle, a tu proszę... tak przypadkowo znalazłem w sieci ... toć to nasi!!
... jest od kogo sie uczyć!!! Proszę obejrzeć.

Tańczą mistrzowie tańca Janina Chmiel z Wólki Ratajskiej Bronisław Rawski z Kocudzy, gra na skrzypcach Stanisław Głaz - maj, 2007, Janów Lubelski (eleminacje do Konkursu Tańca w Rzeszowie podczas eliminacji do Kazimierza).

Polka drygana

Oberek


14:53, edward_dziobak , multimedia
Link Dodaj komentarz »

SZKOŁA SUKI BIŁGORAJSKIEJ

Główne założenie projektu to przekazanie wiedzy o budowie i technikach gry na instrumencie suka biłgorajska grupie zainteresowanych młodych osób, które same zajmują się badaniem i rekonstrukcją kultury tradycyjnej, jej prezentowaniem i nauczaniem dzieci młodzieży w trakcie warsztatów artystycznych i edukacyjnych i są gotowi podjąć trud nauki skomplikowanego rzemiosła muzykanckiego. Gospodarzem szkoły jest Zbigniew Butryn z Janowa Lubelskiego.POLECAMY:


LINKI ZNAJOME:
Butik DUSHA Lublin