Kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej - oberki, polki, mazurki, podróżniaki destymflandzkie, janowskie, lubelskie, radomskie.
niedziela, 30 marca 2008
Kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej

Jest nas zazwyczaj trzech: Ignacy Dziobak, Jan Dziobak i Edward Dziobak, tworzymy rodzinną Kapele Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej. Jako muzycy tradycyjni młodego pokolenia jesteśmy spadkobiercami tradycji muzycznych słynnej przed wojna w regionie żywieckim Kapeli Dziobaków, stworzonej przez dwóch braci: Zygmunta i Józefa. Stworzyli oni oryginalny styl gry przede wszystkim na instrumentach smyczkowych, odbiegający od skal i rytmów dominujących w mikroregionie destymflandzkim.

Stąd też muzykę przekazaną od naszych ojców charakteryzuje synkretyzm rytmiczny i improwizacyjność. Gramy tylko do tańca, wychodząc z założenia, że muzyka i taniec to najlepszy sposób dialogu międzyludzkiego i międzypokoleniowego.

SZKOŁA SUKI BIŁGORAJSKIEJ

Główne założenie projektu to przekazanie wiedzy o budowie i technikach gry na instrumencie suka biłgorajska grupie zainteresowanych młodych osób, które same zajmują się badaniem i rekonstrukcją kultury tradycyjnej, jej prezentowaniem i nauczaniem dzieci młodzieży w trakcie warsztatów artystycznych i edukacyjnych i są gotowi podjąć trud nauki skomplikowanego rzemiosła muzykanckiego. Gospodarzem szkoły jest Zbigniew Butryn z Janowa Lubelskiego.POLECAMY:


LINKI ZNAJOME:
Butik DUSHA Lublin