Kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej - oberki, polki, mazurki, podróżniaki destymflandzkie, janowskie, lubelskie, radomskie.
Blog > Komentarze do wpisu
XV Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej

gdzie: Łukowiska k/ Janowa Podlaskiego
kiedy: 8 – 22 lipca 2012

                                                                            
Zapraszamy do udziału w Letniej Szkole, której praktyczne i teoretyczne zajęcia poświęcone są zagadnieniom związanym ze śpiewem tradycyjnym.

Na zajęcia złożą się: praca nad emisją głosu, opanowanie technik śpiewu, stylów i manier wykonawczych, nauka pieśni oraz wykłady i projekcje filmowe.

Ponadto w trakcie Letniej Szkoły prowadzone są zajęcia poświęcone tradycyjnej muzyce instrumentalnej oraz warsztaty taneczne.

Tematem sesji naukowej towarzyszącej zajęciom Szkoły (w trakcie porannych wykładów) są w tym roku „Pieśni pracy”.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat tegorocznej Letniej Szkoły na stronie www.muzykakresow.pl a także dzwoniąc pod  503 686 444 lub 513 264 445.

 wtorek, 22 maja 2012, edward_dziobak

Polecane wpisy

  • Nuty Ordynackie / 25 – 28 października 2012

    Kolejna (przedostatnia w tym roku) odsłona projektu „Złoty Talar” poświęcona będzie w całości tradycyjnej muzyce instrumentalnej regionu janowsko &#

  • ??

    ??

  • Pełnia / Full Moon

    Koncert & bal taneczny w starym stylu czwartek, 13 października 2011 start: 19.00 Pub Restauracja „Stara Drukarnia” ul. Grodzka 16, Lublin Za

SZKOŁA SUKI BIŁGORAJSKIEJ

Główne założenie projektu to przekazanie wiedzy o budowie i technikach gry na instrumencie suka biłgorajska grupie zainteresowanych młodych osób, które same zajmują się badaniem i rekonstrukcją kultury tradycyjnej, jej prezentowaniem i nauczaniem dzieci młodzieży w trakcie warsztatów artystycznych i edukacyjnych i są gotowi podjąć trud nauki skomplikowanego rzemiosła muzykanckiego. Gospodarzem szkoły jest Zbigniew Butryn z Janowa Lubelskiego.POLECAMY:


LINKI ZNAJOME:
Butik DUSHA Lublin