Kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej - oberki, polki, mazurki, podróżniaki destymflandzkie, janowskie, lubelskie, radomskie.
Blog > Komentarze do wpisu
Festiwal "Na rozstajnych drogach"

W dniach 4-8 lipca 2012 r. w samym sercu Parku Krajobrazowego Lasy Janowskie (na pograniczu Roztocza Zachodniego i Puszczy Solskiej) odbędzie się Festiwal muzyki tradycyjnej „Na rozstajnych drogach”.

Festiwal to pięciodniowe edukacyjno-artystyczno-muzyczne wydarzenie którego celem jest poznawanie i kultywowanie zanikających tradycji muzycznych oraz promocja dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Ziemi Janowskiej.

Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w przestrzeni miejsko-wiejskiej w kilku niezwykłych miejscowościach m.in. Janów Lubelski, Szklarnia, Momoty Górne, Kocudza.

W programie m.in.

- warsztaty muzyki tradycyjnej „mistrz-uczeń”- nauka śpiewu tradycyjnego oraz gry na skrzypcach, suce biłgorajskiej, bębenku i basach (prowadzący: Janina Chmiel, Bronisława Jargieło, Janina Kiszka – śpiew, Stanisław Głaz, Leon Krzos – skrzypce, Zbigniew i Krzysztof Butrynowie - suka biłgorajska, Bronisław Rawski - bębenek obręczowy, Sylwia Piekarczyk – basy. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona).

- starodawne gry i zabawy dla dzieci, warsztaty wykonywania trąbek i gwizdków z wierzby, sztukmistrzowski majstersztyk, gra wiejska

- teatr pod strzechą - widowisko „U Garncarza Adamka” w wykonaniu Zespołu Obrzędowego „Janowiacy” z Janowa Lubelskiego

- projekcie filmów o tematyce etnograficznej

- wystawa fotograficzna w przestrzeni wsi

- koncerty - najwybitniejszych wiejskich śpiewaków i muzykantów z okolic Janowa Lubelskiego oraz zespołów i artystów inspirujących się tradycją (m.in. Janina i Anna Chmiel, Zespół "Jarzębina" z Kocudzy, Stefan Maziarczyk, Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, Kapela Butrynów, Remek Hanaj i Agata Harz, Maria Pomianowska i uczniowie)

- zabawy taneczne - przy muzyce na żywo w wykonaniu muzyków tradycyjnych starszego i młodego pokolenia (m.in. Kapela Braci Dziobaków, Kapela Stanisława Głaza, Kapela Bidacy)

... ponadto spotkania, happeningi, obcowanie z przyrodą, wędrówki po lesie, spływy kajakowe i wiele innych atrakcji...

Zapisy oraz szczegóły na stronie www.festiwal.sukabilgorajska.pl

Organizator: Szkoła Suki Biłgorajskiej, Fundacja Ochrony i Rozwoju Twórczości Ludowej

Wsparcie finansowe: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwo Lubelskie, Urząd Miasta w Janowie Lubelskim.wtorek, 22 maja 2012, edward_dziobak

Polecane wpisy

  • Nuty Ordynackie / 25 – 28 października 2012

    Kolejna (przedostatnia w tym roku) odsłona projektu „Złoty Talar” poświęcona będzie w całości tradycyjnej muzyce instrumentalnej regionu janowsko &#

  • Piosenka zespołu "Jarzębina" hitem EURO 2012?

    Zespół "Jarzębina" z Kocudzy (powiat janowski) bierze udział w konkursie na najlepszy przebój na EURO 2012. "Koko Euro Spoko" - tak brzmi tytuł piosenki, która

  • Pełnia / Full Moon

    Koncert & bal taneczny w starym stylu czwartek, 13 października 2011 start: 19.00 Pub Restauracja „Stara Drukarnia” ul. Grodzka 16, Lublin Za

Komentarze
2014/08/19 12:27:29
Czy ten festiwal nie miał jednego z eventów tu: www.roadamerican.pl/
No nie ważne, w każdym razie czekam na następna edycję!

SZKOŁA SUKI BIŁGORAJSKIEJ

Główne założenie projektu to przekazanie wiedzy o budowie i technikach gry na instrumencie suka biłgorajska grupie zainteresowanych młodych osób, które same zajmują się badaniem i rekonstrukcją kultury tradycyjnej, jej prezentowaniem i nauczaniem dzieci młodzieży w trakcie warsztatów artystycznych i edukacyjnych i są gotowi podjąć trud nauki skomplikowanego rzemiosła muzykanckiego. Gospodarzem szkoły jest Zbigniew Butryn z Janowa Lubelskiego.POLECAMY:


LINKI ZNAJOME:
Butik DUSHA Lublin