Kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej - oberki, polki, mazurki, podróżniaki destymflandzkie, janowskie, lubelskie, radomskie.
Blog > Komentarze do wpisu
Pełnia / Full Moon

Koncert & bal taneczny w starym stylu

czwartek, 13 października 2011
start: 19.00
Pub Restauracja „Stara Drukarnia”
ul. Grodzka 16, Lublin

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Staromodnych”.

Tym razem naszym przygotowaniom do koncertu, który zagramy wspólnie ze szwedzkim kontrabasistą Joelem Gripem, towarzyszyła jako motto sentencja znaleziona w staroegipskiej piramidzie: „mięso drogie a młodzież zepsuta. Zbliża się koniec świata.”

Jesteśmy świadkami i uczestnikami różnych końców i przeobrażeń: form, stylów, kierunków, epok.

W tęsknocie za „złotym wiekiem” i tym, co minione, zapominamy, że to, co dzieje się tu i teraz jest w swoim najlepszym momencie, w pełni. I nigdy się już nie powtórzy.

Zapraszamy na koncert, który jest wynikiem spotkania muzyków tradycyjnych tzw. młodego pokolenia i muzyka reprezentującego nurt współczesnej muzyki eksperymentalnej.

To w teorii.

W praktyce interesuje nas granie muzyki pełnej, która jest w swoim „złotym wieku” wtedy, kiedy ją gramy. Teraz. Niezależnie od preferowanego stylu i muzycznych przyzwyczajeń.

Zagrają do tańca i posłuchania:

Joel Grip
Ewa Grochowska
Krzysztof Butryn
Edyta Piekarczyk

Na koncert wstęp wolny. Bal taneczny: 8/4 PLN

Zapraszamy na www.staromodni.pl

Organizatorzy: Kapela Braci Dziobaków, Stowarzyszenie Twórców Ludowych

Projekt „Staromodni” został dofinansowany przez Miasto Lublin, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.środa, 12 października 2011, edward_dziobak

Polecane wpisy

  • Nuty Ordynackie / 25 – 28 października 2012

    Kolejna (przedostatnia w tym roku) odsłona projektu „Złoty Talar” poświęcona będzie w całości tradycyjnej muzyce instrumentalnej regionu janowsko &#

  • ??

    ??

  • Festiwal "Na rozstajnych drogach"

    W dniach 4-8 lipca 2012 r. w samym sercu Parku Krajobrazowego Lasy Janowskie (na pograniczu Roztocza Zachodniego i Puszczy Solskiej) odbędzie się Festiwal muzyk

SZKOŁA SUKI BIŁGORAJSKIEJ

Główne założenie projektu to przekazanie wiedzy o budowie i technikach gry na instrumencie suka biłgorajska grupie zainteresowanych młodych osób, które same zajmują się badaniem i rekonstrukcją kultury tradycyjnej, jej prezentowaniem i nauczaniem dzieci młodzieży w trakcie warsztatów artystycznych i edukacyjnych i są gotowi podjąć trud nauki skomplikowanego rzemiosła muzykanckiego. Gospodarzem szkoły jest Zbigniew Butryn z Janowa Lubelskiego.POLECAMY:


LINKI ZNAJOME:
Butik DUSHA Lublin